بلاگ نوینیک

مرورگر چیست؟ رایج ترین مرورگرهای وب کدامند؟

 
مرورگر چیست؟ رایج ترین مرورگرهای وب کدامند؟

مرورگرها نرم افزارهایی کاربردی هستند که برای نمایش اطلاعات صفحات وب ، دریافت و انتقال اطلاعات و گشت و گذار در فضای وب طراحی شده اند. چانچه قصد اتصال به شبکه اینترنت را داشته باشید نیاز به یک مرورگر وب خواهید داشت. در ادامه نگاهی به مرور تاریخچه مرورگرها و معرفی رایج ترین آنها میپردازیم.

تفاوت وبلاگ و وبسایت

 
تفاوت وبلاگ و وبسایت

واژه هاى متعدد و معمولى در جهان رايانه وجود دارد كه ما به عنوان يك كاربر با مفهوم برخى از آن ها آشنايى داريم. در اين ميان نيز واژه هايى وجود دارد كه شايد هر روز بشنويم اما مفهوم و تعريف درست آن ها را ندانيم. ما در اين پست قصد داريم تا با هم تفاوت و تشابه بين وبسايت و وبلاگ را بررسى كنيم.

انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

 
انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

در دنیای مدرن اینترنت ‌و جایی که افراد به صورت خودبه خود در اینترنت به دنبال اطلاعات هستند ، داشتن دامنه ای که نماینده و هم نام تجارت شما و سایت شماست ارزش زیادی دارد.تنها افرادی می توانند نام شما را به راحتی حفظ کنند که رقبای شما هستند و می خواهند قیمت های شما را تحت نظر بگیرند.

دامنه و هاست چیست؟

 
دامنه و هاست چیست؟

هاست و دامین چیست؟

این سوالی است که اکثر افرادی که با دنیای اینترنت آشنا میشوند و قصد راه‌اندازی وبسایت دارند برایشان مطرح می‌شود و اگر برای شما هم این سوال مطرح شده، پیشنهاد میکنم در ادامه با ما هراه باشید تا بدانیم هاست چیست و چه فرقی با دامین دارد.

هشتگ و کاربرد آن در اینستاگرام

 
هشتگ و کاربرد آن در اینستاگرام

هشتگ کلمه یا عبارتی متشکل از حروف و اعداد است که بین آنها فاصله‌ای وجود ندارد و در ابتدای آن از نماد # استفاده می‌شود تا امکان شناسایی این موضوع برای دیگر اعضای شبکه اجتماعی آسان شود. هشتگ دقیقا نوعی برچسب است که در شبکه‌های اجتماعی فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام و ... روی موضوعات مختلف زده می‌شود تا هر زمان که نیاز باشد بتوانیم مجموعه‌ای از اطلاعات را در مورد موضوع به خصوصی در اختیار بگیریم. در ادامه در مورد نحوه استفاده صحیح از هشتگ و کاربرهای آن در اینستاگرام صحبت میکنیم.